strefa klienta logowanie
made by nature, designed by experience

W naszych działaniach kładziemy szczególny nacisk na ekologię
i zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych.

Okna i drzwi marki SLONAWY produkowane są w oparciu o surowce i komponenty pozyskiwane z poszanowaniem zasad ekologii. Stosowane przez nas technologie systematycznie dopasowywane są do nowych norm, w celu zmniejszenia śladu węglowego i większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Wybieraj świadomie.

 


Certyfikowane drewno

Surowiec wykorzystywany przez SLONAWY do konstrukcji okien i drzwi, pozyskiwany jest w sposób zrównoważony i posiada certyfikat FSC® CoC.

Certyfikowane lakiery

Drewno pokrywamy najwyższej jakości lakierami firmy Adler, która aktywnie uczestniczy w procesach ochrony środowiska poprzez systematyczne wdrażanie produktów na bazie neutralnych ekologicznie składników.

Trwałość

długowieczność produktów SLONAWY uzyskujemy dzięki:

  • wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii zabezpieczania drewna przed grzybami pleśnią i owadami, z zachowaniem zasady ekologii;
  • klejeniu warstwowo elementów ramiaków okien, co pozwala na wieloletnią eksploatację bez utraty ich właściwości i funkcji;
  • stosowaniu lakierów na bazie wody, które są bezpieczne dla użytkowników i środowiska. Każda z warstw spełnia określoną funkcję dodatkowo wpływając na długowieczność naszych konstrukcji;
  • stosowaniu szyb wielowarstwowych i wielokomorowych, które spełnią wszelkie normy bezpieczeństwa oraz gwarantują wysoki poziom izolacyjności termicznej i akustycznej.
Recycling

W naszej fabryce drewno poużytkowe poddawane jest ponownej obróbce, co znacznie zmniejsza ilość odpadów i zapobiega wycince kolejnych drzew. Daje to konsumentom możliwość świadomego wyboru produktów, które realnie mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia.

Ślad węglowy

Marka SLONAWY, w swojej filozofii biznesowej, przyjęła zasady oraz działania zmierzające do minimalizacji śladu węglowego w całym procesie produkcji. Jednocześnie kładziemy nacisk na tworzenie produktów, które poprzez wysoką izolacyjność termiczną gwarantują minimalizację zużycia energii cieplnej (zwykle pozyskiwanej z konwencjonalnych źródeł), a tym samym zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Energia odnawialna

Odnawialne źródła energii to zasoby naturalne, które pomimo stałego zużywania powstają na nowo – procesy ich wytwarzania trwają krótko i wciąż istnieją odpowiednie warunki, by zachodziły one w przyrodzie. Jest to tzw. zielona energia, której stosowanie redukuje produkcję śladu węglowego oraz ma wpływ na spowolnienie efektu cieplarnianego. SLONAWY, poprzez inwestycję w kolektory umieszczone na dachach hal produkcyjnych, z powodzeniem pozyskuje energię słoneczną na potrzeby procesu wytwórczego.

 

Przyjazne dla środowiska metody produkcji, odnawialne surowce i identyfikowalne łańcuchy dostaw to znak rozpoznawczy firmy Adler – wiodącego wytwórcy farb i lakierów z Austrii.

Właśnie dlatego stanowią one niezwykle ważny element w procesie wytwarzania okien i drzwi marki SLONAWY.